W domu mam duży zegar stojący i odkąd pamiętam często się spóźnia, co może być przyczyną?

Najprawdopodobniej zabrudzony jest mechanizm, lub też nie jest wypoziomowany. U jednego z klientów zegar stał w przedpokoju gdzie stara podłoga mocno się uginała. Przy każdym przechodzeniu domowników zegar także zmieniał swoją pozycję, czego efektem było spóźnianie się zegara. Naprawiając zegary stojące zawsze ustawiam zegar u klienta. Mam wtedy pewność, że taki zegar będzie wskazywał poprawną godzinę.

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu wchodzi moda na stare zegary. Proszę o kilka rad dla Czytelników, którzy chcieliby kupić zabytkowy zegar.

Najlepiej wystrzegać się pochopnych decyzji. Jeżeli nie jesteśmy pewni pochodzenia zegara to zawsze można poprosić o radę, którą chętnie udzielę. Na aukcjach internetowych widziałem całą masę podróbek, lub składaków. Jeżeli oglądamy zegar to zwracajmy uwagę na tarczę, czy jest sygnatura producenta, czy wszystkie elementy są stylistycznie podobne np. czy wahadło wypełnia w pełni przestrzeń szafki, myślę że to najważniejsze z nich.

Dziękuję za poświęcony czas i cenne rady dla Czytelników.

Ja również dziękuję.

rozmawiał: Jacek Bura, red. naczelny Info Swarzędz


< 1 2 3

20011-2016 © Zegarmistrz, os. Raczyńskiego 12, 62-020 Swarzędz, tel. 602 640 034   |   Wszelkie prawa zastrzeżone.   |   Realizacja: JeyBi design   |   Hosting: infoSwarzędz